Prihaja Dirka po Sloveniji 2025, z najboljšimi ekipami in kolesarji sveta in tudi letos karavana pripelje skozi Šentjur, v Stopče in preko Spodnjega Vrha na Brezje, Hotunje in Ponikvo .
Tokrat so naši kraji del 2. etape, ki bo v četrtek, 5. junija 2025, s prihodom v Šentjur iz smeri Štor po glavni regionalni cesti med 13:25 in 13:50, na Ponikvi jih lahko pričakujete med 13:39 in 14:05.
Čaka nas kar nekaj zanimivih kilometrov, zato vabljeni ob traso k navijanju!
POI točka za Šentjur bo letos KOLESARSKA POVEZAVA CELJE - ŠTORE - ŠENTJUR, natančneje trasa med začetkom v naši občini ter na območju, preden kolesarka v Vrbnem zavije tik ob glavno cesto. Ta del bo deležen še posebnega preleta in posnetkov helikopterja za neposredni TV prenos, malce pred prihodom dirke.
Zato prijazno vabljeni vsi kolesarji , da čim bolj množično zavrtite pedala po naši kolesarki in tako pričakate ta lep mednarodni športni dogodek!
Bodite tudi pozorni na kratkotrajne popolne zapore za promet na omenjenih poteh.