Občina Šentjur je pričela s težko pričakovano energetsko sanacijo objekta OŠ Slivnica pri Celju, župan mag. Marko Diaci pa je z na javnem razpisu izbranim izvajalcem včeraj podpisal pogodbo še za zunanjo ureditev šole, s poudarkom na posegih za večjo prometno varnost.
Župan mag. Marko Diaci je včeraj ponovno predstavil načrtovana dela na šoli, ki so se že pričela, hkrati je poudaril, da so bile v zadnjem letu izvedene energetske sanacije in dodatna dela na večini šol oziroma podružnic in enot Vrtca Šentjur. Tovrstne prenove je bila deležna s sofinanciranjem Eko sklada OŠ Dramlje z vrtčevsko enoto, nato pa s pomočjo uspešnega kandidiranja na razpisu za evropska sredstva še POŠ Loka z vrtcev, POŠ Blagovna z vrtcem, ki je dobila kasneje še prizidek, del OŠ Franja Malgaja (prizidek), ki ima tudi novo streho, pa tudi vrtčevske enote na Planini, Slivnica ter Center in Pešnica v središču mesta.
Tokrat se obnavlja ena večjih šol, OŠ Slivnica pri Celju, ki je po dobrega pol stoletja že krepko dotrajana. Energetska sanacija se je že pričela, spomnimo pa, da bodo obnovljeni vsi objekti, izvedena bo nova varčna fasada skupaj s stavbnim pohištvom, izvedena bo dodatna izolacija podstrešja in strehe. Dokončno se poslavlja tudi stara azbestna kritina, urejena bo nova kotlovnica ter vgrajena toplotna črpalka. Dela so po pogodbi vredna 825.000 evrov (z DDV), izvajalec, TIPO gradnje d.o.o. Ljubljana, je z delom že pričel. Pogodba je bila sicer podpisana že v lanskem septembru. In septembra, čez leto dni, se bodo šolarji lahko veselili temeljito izboljšane šole. Občina je uspešno pridobila tudi sofinanciranje iz evropskega kohezijskega sklada, od koder naj bi priteklo 239.000 evrov.
Zunanja dela za večjo prometno varnost šolarjev
Občina se je v sklopu obnovitvenih del odločila še za zunanjo ureditev pri OŠ Slivnica pri Celju, za kar je župan mag. Marko Diaci pogodbo podpisal včeraj. Dela bo izvajalo podjetje GMI d.o.o. Slovenske Konjice, dobrega sodelovanja se nadeja tudi direktor Aleksander Marguč. Zunanja ureditev je sicer namenjena izboljšani prometni varnosti za vse udeležence, s poudarkom na šolarjih. Občina bo na obstoječem dotrajanem in premajhnem parkirišču pred šolo zgradila večnamensko parkirišče ter na njem uredila javno razsvetljavo. Cilj je zagotoviti ustrezne količine parkiranja za zaposlene (41 parkirnih mest za osebne avtomobile, od tega 2 za invalide in eden za električne avtomobile), zagotoviti varnost otrokom, ki čakajo na javni prevoz, omogočiti šolskemu avtobusu krožno obračanje, ter modernizacija parkirišča s polnilnico za električna vozila. Poleg naštetega se na postajališču za šolski avtobus zgradi nadstrešnica. V sklopu zunanje ureditve se bo rekonstruirala tudi dovozna cesta k šoli. Vrednost pogodbenih del znaša 314.000, pričela se bodo v juniju.
"Operacijo delno financira Evropska unija, in sicer iz Evropskega kohezijskega sklada. Operacija se izvaja v okviru »Operativnega programa Evropske kohezijske politike za obdobje 2014 - 2020«, prednostne osi 4 »Trajnostna raba in proizvodnja energije ter pametna omrežja«, tematskega cilja 4 »Podpora prehodu na nizkoogljično gospodarstvo v vseh sektorjih«, prednostne naložbe 4.1 »Spodbujanje energetske učinkovitosti, pametnega ravnanja z energijo in uporabe obnovljivih virov energije v javni infrastrukturi, vključno z javnimi stavbami, in stanovanjskem sektorju«, specifičnega cilja 1 »Povečanje učinkovitosti rabe energije v javnem sektorju«.