Pihalni orkester Šentjur in Občina Šentjur sta osrednjo občinsko slovesnost s koncertom Poletna noč ob dnevu državnosti pripravila na predvečer državnega praznika.
Zbrane v hruševski športni dvorani je kot slavnostni govornik nagovoril župan mag. Marko Diaci, ki je nanizal nekaj misli o prehojeni poti Slovenije. Kot je povedal, je 27 za državo kratka doba, v človeških letih pa je to veliko, kar moramo imeti ves čas v mislih. Ob tem je čestital novoizvoljenim poslankama in poslancu v državni zbor ter izrazil pričakovanje, da bodo dobro zastopali interese svojih volivcev. Zaželel si je tudi, da bi nova oblast imela več posluha za lokalne skupnosti, ki so vezni člen med državo in državljani. »Vsak od vas je pomemben in človek je najbolj uspešen, kadar je skozi svoje ravnanje lahko iskren, pristen. Če bomo državljanke in državljani vsak svojo vizijo države uresničevali na najboljši možen način na svojem področju, pod okriljem razumnih in dobronamernih varuhov demokracije, se nam obetajo dobri časi. Imamo to moč, voljo in znanje, le ponovno najti in pokazati jih moramo. Čas je za novo budnico,« je med drugim povedal Diaci.
Stalna razstava o Franju Malgaju
Ob 100-letnici konca prve svetovne vojne je Knjižnica Šentjur skupaj z Domoljubnim društvom Franjo Malgaj Šentjur postavila stalno razstavo o Franju Malgaju ob njegovem spomeniku na Mestnem trgu. Direktorica knjižnice Tatjana Oset je na slovesnosti ponovno spomnila na vlogo Malgaja v bojih za slovensko ozemlje. »Dejstvo je, da so borci za severno mejo branili velik del slovenskega etičnega ozemlja. S tem so omogočili nastanek slovenske države dobrih sedem desetletij kasneje. To je bila prva slovenska vojska. Kasneje vzpostavljene državne meje niso bile ravno pravične. Ob koncu druge svetovne vojne je bilo vzpostavljeno prvo državno ozemlje. To ozemlje je slovenski narod uspešno ubranil v osamosvojitveni vojni l. 1991,« je povedala Osetova in pozvala k ogledu razstave. Ta dogodek so z udeležbo počastili tudi predstavniki Koroškega domoljubnega društva Franja Malgaj, ter Zveze društev generala Maistra, njihov praporščak se je na uvodnem slavnostnem prihodu pridružil ostalim praporščakom. Praporje so prinesli Območno združenje veteranov vojne za Slovenijo Šentjur - OZVVS Šentjur, Policijsko veteransko društvo Sever za celjsko območje - Odbor Šentjur in Dobje, Združenje borcev za vrednote NOB Šentjur,
Območno združenje slovenskih častnikov Šentjur in Gasilska zveza Šentjur.
Najlepši biseri slovenske popevke
Večer se je nadaljeval v ritmih zimzelenih slovenskih pesmi v izvedbi Pihalnega orkestra Šentjur pod vodstvom dirigenta Jurija Hladnika. Zapeli so vokalisti, ki se pod okriljem Boštjana Korošca glasbeno izobražujejo v Vokal BK Studiu; na odru so se zvrstile mlade šentjurske pevke Špela Jezovšek, Nina Šentjurc in Maja Kovačič. Poslušalce so peljale v zlato dobo slovenske popevke, na odru se jim je pridružil tudi mentor. Prireditev v sklopu Šentjurskega poletja 2018 je povezovala Polonca Jazbinšek.