Naročnik projekta, za katerega je vodila tudi razpis, je Občina Šentjur, investitor je Zdravstveni dom Šentjur, ki s tem pridobiva dodatne prostore za svoje zdravstvene dejavnosti, ki se ves čas širijo. Kot je povedal župan mag. Marko Diaci, je ta projekt ocenjen na 487.400 evrov (z DDV), občina in zdravstveni dom pa s tem nadaljujeta dobro sodelovanje pri zagotavljanju ustreznih pogojev dela za zavod, ki skrbi za kar okoli 21.000 občank in občanov Šentjurja in Dobja. »Več čas poskušamo slediti potrebam, tako so bila nazadnje večji gradbeni posegi izvedeni v letu 2015, ko smo skupaj uspeli dokupiti dodatne prostore, zdravstveni dom pa je pridobil 270 m² dodatnih površin. Tam so uredili dodatne ambulante, prostor za izolacijo, sanitarije. 2018 je občina s pomočjo evropskega denarja uredila prostore na Mestnem trgu 5-9, kamor se je iz matičnega ZD s svojimi obsežnimi dejavnostmi preselil Center za krepitev zdravja Šentjur. Investicije se tako nadaljujejo,« je povedal Diaci.
Direktorica Tašić – Ilićeva je potrdila, da se njihov obseg dela ves čas širi in da morajo novim zahtevam zadostiti. »ZD Šentjur je v zadnjih dveh letih pridobil koncesije za dva tima družinske medicine. Imamo kar 8 referenčnih ambulant, ko bomo izpolnili pogoje, bomo kandidirali še za dve dodatni, hkrati pa lahko trenutno zagotovimo le štiri prostore za delo sester, ki se časovno prekriva. Obseg medicinskih posegov na primarnem nivoju je vedno večji. Povečuje se obseg dela v ambulantah primarnega nivoja, ki je tudi strokovno zahtevnejši. Za to potrebujemo dobro izobražen kader ter ustrezne medicinske aparature. V ZD Šentjur beležimo tudi vse več diagnostičnih preiskav, zdravijo kronične paciente z akutnimi poslabšanji zdravstvenega stanja. S staranjem populacije je število takšnih pacientov zmeraj večje, kar prinaša povečan obseg dela. Obenem pa zdravstveni domovi prevzemamo vse več nalog na primarni in sekundarni preventivi, pravi Tašić-Ilićeva. S prizidavo ambulant bodo pridobili novih 200 m² prostora. Prizidana etaža se bo nahajala v 1. nadstropju, na skrajnem zahodnem delu obstoječe stavbe, kjer bodo uredili dve ambulanti družinske medicine, dve referenčni ambulanti, prostor za patronažne sestre ter sanitarije.
Na javnem razpisu je bilo za izvajalca del izbrano konjiško podjetje GMI Gradnje Marguč d.o.o, ki je kandidiralo s partnerskim podjetjem Trgograd d.o.o.. Dela naj bi se pričela takoj, pri čemer je direktor Aleksander Marguč povedal, da bo poseben izziv izvesti zahtevna dela dozidave ob sočasni nemoteni zdravstveni dejavnosti. Izrazil je prepričanje, da bodo dela končana v roku, to je v jeseni, predvidoma do konca septembra.
Ob podpisu zahvala pacientom in zaposlenim v ZD Šentjur
Župan mag. Marko Diaci in direktorica Melita Tašić-Ilić sta ob tej priložnosti odgovarjala tudi na vprašanja glede epidemije koronavirusa v občini. Kot je povedal župan, gre skupnemu trudu lokalne skupnosti, zdravstvene stroke in prebivalcev zahvala, da je bil odziv naše občine zelo hiter in učinkovit. »Trenutno imamo tako v Občini Šentjur 11 uradno potrjenih okužb s koronavirusom. Na drugi strani naš zdravstveni dom ves čas sporoča število odrejenih obiskov bolnišnice in samoosamitev. Teh ni tako malo, kar pomeni, da reagiramo pravočasno in pravilno. Želim in verjamem, da bomo to obdobje izrednih razmer zato preživeli brez hujših posledic.« Direktorica Melita Tašić – Ilić pa je poudarila: »Na tem mestu se moram zahvaliti našim pacientom, ker se držijo navodil, ravnajo preventivno, tako da zaščitijo sebe in nas, so potrpežljivi in so res pokazali visoko stopnjo razumevanja razmer. Prav tako pa bi izrekla zahvalo vsem mojim zaposlenim v zdravstvenem domu, ki so bo nastopu izrednih razmer stopili skupaj kot močni, pozitivni in odločni. Tako smo se uspeli dobro organizirati ter ohraniti optimistično vzdušje, da lahko svojim pacientom tudi v teh časih nudimo največ, kar se da.« Med zdravstvenimi delavci do sedaj niso zabeležili nobene okužbe.
.