Raziskujte in s fotografijo ponovno odkrijte mesto Šentjur in druga zgodovinska mesta SlovenijeDa bi podprli turistične in druge lokalne ponudnike v mestih, smo se v Združenju zgodovinskih mest Slovenije in tako tudi v Šentjurju pridružili vseslovenski motivacijski kampanji ZDAJ JE ČAS. Moja Slovenija Slovenske turistične organizacije (STO), in sicer z inovativno nagradno igro #mojemesto.
Nagradna igra #mojemesto vas spodbuja, da med 20. junijem in 15. julijem 2020 obiščete čim večje število zgodovinskih mest (Idrija, Celje, Jesenice, Kamnik, Koper, Kostanjevica na Krki, Kranj, Metlika, Novo mesto, Piran, Ptuj, Radovljica, Slovenske Konjice, Šentjur, Škofja Loka, Tržič in Žužemberk) in si tako pridobite status bronastega, srebrnega ali zlatega prijatelja zgodovinskih mest, najbolj zagreti pa boste lahko postali celo ambasadorji zgodovinskih mest Slovenije.
Sodelovanje se vam bogato obrestuje, saj vas čaka več kot 100 privlačnih nagrad, ki vključujejo:
Sodelovanje v nagradni igri
V nagradni igri #mojemesto sodelujete tako, da v mestih poiščete eno izmed točk z napisom #mojemesto in se ob njej fotografirate. Napisi se nahajajo na več različnih lokacijah – na glavnem trgu, TIC-ih, pred muzeji, gostinskimi lokali – in jih je mogoče hitro in enostavno najti.
Fotografijo z napisom nato objavite na svojem Instagram profilu in ji dodate oznaki @slovenia_historic_towns in #mojemesto ter ključnik mesta, ki ste ga obiskali, npr. #sentjur.
Če med trajanjem kampanje obiščete vsaj tri zgodovinska mesta, postanete bronasti prijatelj slovenskih zgodovinskih mest, če obiščete vsaj šest mest, pa srebrni prijatelj slovenskih zgodovinskih mest. Če obiščete 10 mest in več, pridobite naziv zlati prijatelj slovenskih zgodovinskih mest, če obiščete vseh 17 mest Združenja zgodovinskih mest Slovenije, pa pridobite častni naziv ambasador slovenskih zgodovinskih mest.
Pri nas v Šentjurju vas napisi čakajo na naslednjih lokacijah:
Zgornji trg Šentjur: Ipavčev vrt, Ipavčeva hiša, muzejska zbirka Zakladi Rifnika, Galerija Zgornji trg, zbirka Pesem Južne železnice, cerkev sv. Jurija, muzej Južne železnice, arheološko najdišče Rifnik, na stolpu na Resevni, stolpu na Žusmu, na gradu Planina, na Ramni plaza na Slivniškem jezeru, pred Slomškovo hišo na Ponikvi in pri cerkvici sv. Ožbolta na Ponikvi.