V četrtek, 25. avgusta, je bila v prostorih sejne dvorane občine javna predstavitev zasnove projekta Športne dvorane Šentjur. Precejšnje število udeležencev, med katerimi so še posebej pozorno prisluhnili predstavniki športne zveze, klubov ter rekreativnih društev, je bilo nad vizijo športnega objekta navdušeno.
Projekt Športne dvorane Šentjur, ki obsega nujno potrebna obnovitvena dela obstoječe športne dvorne Hruševec ter dogradnjo dvorane, je predstavil Jože Grobelnik s sodelavci iz projektantskega podjetja Uniprojekt. Uvodoma je zbrane pozdravil župan mag. Marko Diaci, ki je poudaril, da gre za projekt, pri katerem je potreben večji družbeni konsez zaradi precejšnje finančne in logistične zahtevnosti projekta. Dejstvo je, da je obstoječa telovadnica v Hruševcu, stara cca. 20 let, potrebna obnove, materiali, streha in oprema, so dotrajani, je pa tudi res, da je polno zasedena, poleg telesne vzgoje učencev potekajo tam tudi treningi prvoligaškega košarkarskega kluba s člansko ekipo in podmladki, odvija se rekreacija, tudi večje kulturne prireditve. Prav tako Občina Šentjur že leta čaka na možnosti izgradnje športne dvorane, saj je po standardih glede pokritih športnih površin povsem podhranjena, nič pa ne kaže, da bi država pristopila h gradnji dolgo načrtovane športne dvorane pri Šolskem centru Šentjur, kjer bi bila glavni investitor. Občina Šentjur je zato pristopila k idejni zasnovi najbolj racionalne možnosti gradnje z lastnim vložkom – torej k načrtu, ki vključuje tako prenovo telovadnice v Hruševcu kot izgradnjo multifunkcijske dvorane večjih kapacitet, kolikor gabariti dopuščajo.
Dvorana je po besedah Grobelnika zasnovana tako, da je možen popolni izkoristek igralne površine tudi za hkratno vadbo več športov, objekt pa bi omogočal tudi ogled športnih tekmovanj več kot 1.000 gledalcem na sediščih ali kar 2.100 obiskovalcem kulturne prireditve, koncerta. Opremo oziroma pripomočke, s katerimi bi lahko površino funkcionalno spreminjali za potrebe različnih športov, bi hranili v velikih skladiščnih prostorih v kleti, kjer bi bile tudi garderobe in fitnes. Dvorano bi tako lahko v čim večji meri za telesno vadbo izkoristili šolarji, ter različni športni klubi in rekreativna društva. Župan je napovedal, da bo občina, kolikor bodo občani podprli projekt, poskusila najti vire financiranja za izvedbo s pomočjo različnih razpisov. Država tovrstnih investicij v obdobju tekočega in naslednjega leta ne načrtuje, je povedal generalni direktor direktorata za investicije Ministrstva za izboraževanja, znanost in šport Iztok Žigon, bo pa budno spremljala projekt, pri katerem je občina prevzela pobudo in iskala možnosti participacije. Projekt je navdušeno pozdravil tudi predsednik Olimpijskega komiteja Slovenije Bogdan Gabrovec, ki meni, da moramo pod vtisom olimpijskih medalj še toliko bolj razmišljati tudi o infrastrurkturni podpori športnikom.