Svetniki Občine Šentjur so se v četrtek, 26. junija, zbrali na 23. redni seji. Na njej so še po drugi obravnavi sprejeli Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o odvajanju in čiščenju komunalne in padavinske odpadne vode v Občini Šentjur. S tem so uskladili odlok z veljavno zakonodajo glede obračunavanja storitve obvezne gospodarske javne službe in sprejeli pravno podlago za obračun, ki bo v skladu z Uredbo o metodologiji za oblikovanje cen storitev obveznih občinskih gospodarskih javnih služb varstva okolja. Uredba določa, da je cena storitve sestavljena iz omrežnine in čiščenja, ločeno za odpadno komunalno in padavinsko vodo ter storitve, povezane z greznicami in malimi komunalnimi čistilnimi napravami. Prav tako se iz odloka umaknejo navedbe o tarifnem pravilniku, ker ta postane brezpredmeten in se spremeni določilo o obveznosti praznjenja greznic in prevzemih blata iz malih komunalnih čistilnih naprav (obdobje se spremeni iz štirih let na tri leta). Za uporabnike MKČN tako uvaja pogostejše in sistemsko praznjenje greznic.
Prav tako po drugi obravnavi so svetniki sprejeli Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o oskrbi s pitno vodo v Občini Šentjur. S tem so odlok uskladili z veljavno zakonodajo glede obračunavanja storitve obvezne gospodarske javne službe oskrbe s pitno vodo. Uredba določa, da je cena storitve oskrbe s pitno vodo sestavljena iz omrežnine in vodarine. Do sedaj so se poleg omrežnine in vodarine obračunavali tudi stroški vodnih povračil in števnina. Sprejem odloka ne bo povzročil finančnih ali drugih posledic za uporabnike storitev.
Svetniki so sprejeli še odlok o predkupni pravici Občine Šentjur in sprejeli sklep o delnem povračilu stroškov volilne kampanje v letu 2014 v Občini Šentjur. Seznanili so se tudi s pogodbo o izvajanju delnega letnega vzdrževanja na območju občine, ki jo občina sklepa z javnim podjetjem JKP Šentjur d.o.o. in s katero se celovito ureja področje rednega vzdrževanje vegetacije ob lokalnih cestah.
Sledila je predstavitev delovanja Mrežnega podjetniškega inkubatorja Vrelec d.o.o., katerega soustanoviteljica je Občina Šentjur, kjer je tudi poslovna enota inkubatorja. Inkubator nudi mrežo podpornih dejavnosti za ustanovitev in razvoj mladih podjetij ter jim v začetni fazi zagotavlja poslovne prostore z najemnino po zelo ugodnih pogojih. Delovanje je predstavila direktorica MPI Vrelec Branka Aralica, ki je med drugim povedala, da so v podjetniškem inkubatorju v Šentjurju trenutno vključena štiri podjetja ter en nosilec podjetniške ideje v fazi predinkubacije, eno podjetje je v postopku vključevanja.
Igor Gobec, predsednik nadzornega odbora, je podal poročilo o opravljenem nadzoru Zaključnega računa proračuna Občine Šentjur za leto 2013, poslovanja KS Prevorje ter poslovanja OŠ Dramlje v letu 2013.
Na podlagi poročila komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja so svetniki podali pozitivno mnenje za imenovanje Leona Štembergerja za direktorja Varstveno delovnega centra Šentjur.
Svetniki so se zatem seznanili še s posledicami poplav v pobrateni srbski Občini Požega, kjer je nastalo po okvirnih ocenah za 1,26 milijona evrov, predvsem je nastala škoda na objektih, cestah in kmetijskih zemljiščih. Občina Požega je zaprosila za pomoč pri odpravi posledic poplave, šentjurski svetniki so tako sprejeli sklep, da se pobrateni občini namenijo finančna sredstva v višini 10.000 evrov.
Svetniki so na 23. redni seji podali pobude in vprašanja ter se seznanili z aktualnim dogajanjem v občini.