Pred časom smo že poročali, da je Občina Šentjur uspešno pridobila certifikat Mladim prijazna občina, ki ga podeljuje Mladinski svet Ajdovščina (MSA) v sodelovanju s Skupnostjo občin Slovenije, pod častnim pokroviteljstvom predsednika republike Boruta Pahorja in Evropske prestolnice mladih Maribor 2013. Včeraj, v sredo, 20. novembra 2013, je bila v Mariboru še slavnostna podelitev certifikatov. Župan mag. Marko Diaci je tako včeraj prevzel certifikat za obdobje 14. 10. 2013 do 13. 10. leta 2017 in podpisal dogovor o pravicah in obveznostih nosilke certifikata Mladim prijazna občina. Sopodpisnika sta bila predsednica MSA Helena Harej in podpredsednik SOS Leopold Kremžar.
Spomnimo, da je certifikat Mladim prijazna občina priznanje samoupravnim lokalnim skupnostim, ki uspešno izvajajo ukrepe s področja vertikalnih in horizontalnih mladinskih politik, podeljuje pa se lokalnim skupnostim, ki jih strokovna komisija na podlagi razpisa prepozna kot mladim prijazne, ker so v minulih dveh letih uspešno izvajale ukrepe s področja lokalnih mladinskih politik. Občina Šentjur je tako morala prikazati dolgoročne strategije in konkretne ukrepe pri vzpostavljanju mladim prijaznejšega okolja, pri čemer izstopajo področja mladinskih politik, politik izobraževanja, zaposlovanja, informiranja, mobilnosti, stanovanjske politike, participacije mladih in mladinskega organiziranja. V Občini Šentjur smo na pridobljeni certifikat ponosni, s podpisom dogovora pa je bila dana tudi obveza, da se ohrani obstoječi nivo ukrepov s področja lokalnih mladinskih politik. Vsekakor pa ga bo Občina Šentjur poskušala še nadgraditi.
V nadaljevanju objavljamo še uradno obrazložitev podeljevalcev certifikata za Občino Šentjur:
»Občina Šentjur vestno izvaja ukrepe s področja mladinskih politik in tako mladim zagotavlja ugodno okolje za odraščanje in življenje. Občina ima sprejet Program mladinskega dela Občine Šentjur. Komisija za mlade obravnava tematike, povezane z mladimi v občini in pripravlja stališča do obravnavanih področij. Občina se ponaša tudi z Odborom za šport, kulturo in mladinsko politiko, preko javnega razpisa pa zagotavlja finančno podporo programom in projektom za mlade v občini, finančno podporo nudi tudi mladinskemu centru, preko katerega zagotavlja informacijsko in svetovalno pisarno, kjer lahko mladi dnevno pridobijo informacije o možnostih izobraževanja, zaposlovanja in druge informacije, ki vplivajo na življenje in delo mladih v občini. Leta 2009 je občina ustanovila Mrežni podjetniški inkubator, ki tudi mladim in mladim podjetjem omogoča različna individualna svetovanja, svetovanja na delavnicah ter plačevanje nižje najemnine, kot jo zahteva trg.«