Svetniki Občinskega sveta Občine Šentjur so se včeraj, v torek, 19. februarja 2013, sestali na svoji 16. redni seji tekočega mandata.
Opravili so splošno razpravo o proračunu Občine Šentjur za leti 2013 in 2014. Postopek sprejemanja proračuna za dve naslednji leti se tako nadaljuje. Uvodoma je okoliščine ter dejavnike, ki so vplivali na pripravo proračuna predstavil župan mag. Marko Diaci, direktor občinske uprave Jože Palčnik pa je podrobneje obrazložil investicijsko naravnanost proračuna ter predstavil večje načrtovane projekte. Sicer v proračunu za leto 2013 Občina Šentjur načrtuje skoraj 17,8 milijona evrov prihodkov ter dobrih 19,2 milijona evrov odhodkov. V proračunu za leto 2014 je planiranih za skoraj 17 milijonov evrov prihodkov in slabih 16,4 milijona evrov odhodkov.
V nadaljevanju so šentjurski svetniki potrdili investicijski program »Oskrba s pitno vodo v porečju Sotle«. Gre za skupni projekt občin Obsotelja in Kozjanskega in sicer je vodilna občina Občina Šmarje pri Jelšah, partnerske občine pa so Občine Kozje, Podčetrtek, Rogaška Slatina, Rogatec in Šentjur. Ocenjena celotna vrednost znaša 20,3 mio EUR, investicija bo sofinancirana iz Kohezijskega sklada EU, državnega proračuna ter proračuna partnerskih občin. Projekt zajema »Hidravlično izboljšavo in dogradnjo vodovodnega sistema v Občini Šentjur«, kjer bo na območju Krajevne skupnosti Loka pri Žusmu zgrajenih 22,3 km cevovoda 5 črpališč, 6 vodohranov, 1 klorirna postaja in 4 razbremenilniki. Z izvedbo projekta bodo prebivalci KS Loka pri Žusmu imeli možnost priključitve na stalno in zdravstveno ustrezno pitno vodo, ostali prebivalci Občine Šentjur pa bodo deležni varnejše oskrbe s pitno vodo, saj bo v centralni sistem vključen nov vodni vir Loka pri Žusmu.
Šentjurski svetniki so sprejeli tudi dva Sklepa o spremembah in dopolnitvah sklepa o dopustnosti širitve območja stavbnih zemljišč.
Občinski svet Občine Šentjur se je nato seznanil s poročilom o delovanju JZ Zdravstveni dom Šentjur, ki ga je podala direktorica zavoda Melita Tasić-Ilić, dr. med. Ta je predstavila predvsem kadrovske razmere in rešitve v šentjurskem zdravstvenem domu, s katerimi vsem populacijam lahko zagotavljajo ustrezno obravnavo in oskrbo. ZD Šentjur je sicer lani pridobil dejavnosti dveh referenčnih ambulant, pridobil je tudi program zobozdravstvene dejavnosti za odrasle, uveden pa je bil Dispanzer za mentalno zdravje. Lani pa je zdravstveni dom pridobil tudi dovoljenje za izvajanje preiskav na področju medicinske biokemije (za dobo 5 let). Zavod je poslovno leto 2012 zaključil s presežkom prihodkov nad odhodki v višini skoraj 82 tisoč evrov. Opravljena anketa zadovoljstva med pacienti in zaposlenimi je presegla zastavljene cilje, je med drugim poudarila Tašić-Ilićeva.
Poročilo Nadzornega odbora Občine Šentjur o nadzoru poslovanja javnega vzgojno-izobraževalnega zavoda OŠ Franja Malgaja Šentjur v letu 2011 je podala članica odbora Pavla Skok. Ta je predstavila tudi predvideni plan dela Nadzornega odbora v letu 2013.
Sledilo je še poročilo Komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja. V svet JZ Glasbena šola Skladateljev Ipavcev Šentjur so bile kot predstavnice Občine Šentjur imenovane Nastija Močnik, Andreja Šporer in Brigita Perčič. Svetniki pa so na predlog komisije podali pozitivno mnenje vsem kandidatom za ravnatelja OŠ Dramlje: Kseniji Senegačnik, Nataši Sovinc, Vincencu Frecetu, Alenki Golež in Milošu Bevcu.
Ob koncu 16. redne seje so šentjurski svetniki podali še svoje pobude in vprašanja ter se seznanili z aktualnim dogajanjem v občini.