V torek, 18. decembra 2012 so se svetniki Občinskega sveta Občine Šentjur zbrali na 15., zadnji letošnji redni seji.
Uvodoma so s slavnostno sejo počastili tudi državni praznik, dan samostojnosti in enotnosti. Slavnostni govornik je bil podžupan Občine Šentjur Robert Polnar, ki se je v nagovoru dotaknil aktualnih političnih in ekonomskih razmer, tako na nacionalnem nivoju kot na ravni Občine Šentjur. Med drugim je pozval k solidarnosti ter opozoril, da se je treba iz preteklih napak tudi kaj naučiti. Kulturni pečat so slavnostni seji pridali trije trobilci Glasbene šole Skladateljev Ipavcev Šentjur, ki so zaigrali pod mentorstvom Boštjana Rajha.
Po slavnostni seji se je pričela redna seja, vendar tudi z dodatkom, kot je že namreč tradicija, so županu mag. Marku Diaciju in svetnikom ter občinski upravi šentjurski skavti podarili betlehemsko luč miru ter zaželeli vse dobro in opomnili na simboliko prihajajočih praznikov.
Na redni seji so šentjurski svetniki zatem med drugim sprejeli sklep o določitvi območij za plačilo nadomestila za nezazidana stavbna zemljišča v letu 2013, kot to storijo vsako leto. Gre predvsem za to, da kjer je namenska raba prostora v nasprotju s prostorsko izvedbenimi akti in so zemljišča negospodarno koriščena, se odmeri nadomestilo za nezazidana stavbna zemljišča. V letu 2013 je predlog v primerjavi z letom 2012 spremenjen in so izvzete tiste parcele, za katere so bila izdana gradbena dovoljenja oz. so v teku postopki zanje ali pa je zadeva v fazi kupoprodaje med občino in strankami.
Svetniki so se v nadaljevanju seznanili s končnim poročilom strokovne komisije za izbor koncesionarja za izvajanje koncesije za opravljanje lokalne gospodarske javne službe vzdrževanje občinskih javnih cest in koncesije za gradnjo javnih cest v Občini Šentjur. Strokovna komisija v njem predlaga, da se obe ponudbi zavrneta in da se ne izbere nobenega izmed ponudnikov za koncesionarja za opravljanje lokalne gospodarske javne službe vzdrževanje občinskih javnih cest in za gradnjo javnih cest v Občini Šentjur. Predlog strokovne komisije je utemeljen z dejstvom, da sta vlogi obeh ponudnikov, tj. podjetja VOC Celje d.d. in podjetja Vilkograd d.o.o., nepopolni, ravno tako pa sta ponudbi nesprejemljivi, ker presegata zastavljene okvirje sprejetega investicijskega programa.
Na dnevnem redu je bila tudi predstavitev projekta Ureditev vaškega jedra na Ponikvi – 1. faza. Direktor občinske uprave Jože Palčnik je podrobno predstavil projekt od prvih idejnih zasnov in predstavitev, pripravo dokumentacije in potrebnih nalog, prijavo na razpis Agencije za kmetijske trge ter samo izvedbo projekta urejanja vaškega jedra.
Predstavljena sta bila tudi Revizijsko poročilo Računskega sodišča RS o pravilnosti poslovanja Občine Šentjur v letu 2010 in Porevizijsko poročilo. Revizija se je pričela s sklepom o izvedbi revizije o pravilnosti poslovanja Občine Šentjur v letu 2010 izdanim 28. 2. 2011. Revizijsko poročilo je bilo izdano 21. junija 2012. V njem je bila podana zahteva za odzivno poročilo, s katerim je morala občina izkazati ukrepe za vračilo preveč izplačanega plačila za opravljanje funkcije podžupanom v letu 2010. Občina je v roku predložila odzivno poročilo z dokazili o popravljalnih ukrepih. Dne 8. 11. 2012 smo prejeli porevizijsko poročilo, kjer Računsko sodišče RS ocenjuje, da so ukrepi, ki jih je sprejela in izvedla občina, zadovoljivi.
Tako revizijsko poročilo kot tudi porevizijsko sta dosegljiva v celotnem besedilu na spletni strani Računskega sodišča RS (http://www.rs-rs.si).
Ob koncu zadnje letošnje seje pa so se šentjurski svetniki seznanili še z aktualnostmi v občini.