V okviru svojega obiska v Šentjurju se je minister za infrastrukturo in prostor Zvonko Černač na delovnem sestanku srečal z županom Občine Šentjur mag. Markom Diacijem.
Minister, ki sta ga spremljala direktor in višji svetovalec Direkcije RS za ceste, mag. Gregor Ficko in Tomaž Willenpart, ter župan z ekipo – podžupanom Robertom Polnarjem, Edvardom Peperkom in Jernejem Tislom iz pristojnih oddelkov občinske uprave, sta opravila podroben pregled aktualnih investicij v cestno infrastrukturo na območju Občine Šentjur, župan pa mu je predstavil tudi potrebe glede najbolj akutnih cestnih odsekov, nujnih obnove. Na sestanku sta bila prisotna tudi državni poslanec mag. Štefan Tisel in državni svetnik Jože Korže, ki sta bila tudi pobudnika srečanja. Skozi Občino Šentjur namreč vodi kar nekaj državnih cest, ki so dokaj dotrajane, ponekod še celo v makadamski izvedbi. Sestanka se je udeležil tudi župan Občine Dobje Franc Leskovšek, družno pa sta župana Černaču pojasnila nujnost vlaganja v infrastrukturo na območju občin za gospodarski razvoj.
Kot so ugotavljali župan, minister Černač, so na območju Občine Šentjur aktualne tri obsežne državne investicije v cestno infrastrukturo. Ena od teh je glavna cesta Šentjur–Dobovec, v okviru katere se bodo odvijala dela na odseku, dolgem kar 35 kilometrov (občine Šentjur, Šmarje pri Jelšah, Rogaška Slatina, Rogatec). Med 28. novembrom in 28. decembrom 2012 bo javna razgrnitev študije variant s predlogom najustreznejše variante, javna obravnava v Občini Šentjur bo 6. decembra. V naslednjih mesecih bi naj bil objavljen javni razpis za izgradnjo nadvoza Grobelno, nato pa se bo pričelo z izvedbo.
Župan pa je še posebej opozoril na nujnost izgradnje navezovalne ceste Dramlje–Šentjur, ki je že uspešno uvrščena v prostor in je uvrščena v predlog Načrta razvojnih programov 2013-2016 Proračuna RS za leti 2013 in 2014. Ficko je ob tem poudaril, da je Občina Šentjur to storila z odliko in da takšen pristop direkcija sedaj uporablja kot vzorčen pri podobnih projektih. Minister Černač je izpostavil nujnost pridobitve evropskih sredstev za ta projekt, uvrstitev v finančno perspektivo 2014–2020, ter zagotovil, da se bo pričelo s parcelacijo, nakupom zemljišč in pripravo ustrezne dokumentacije.
Dolga leta je občina opozarjala na neustrezni makadamski odsek državne ceste Planina pri Sevnici–Sevnica, kjer bodo ravno v teh dneh zahrumeli stroji in 400 metrov ceste bo vendarle dobilo asfaltno prevleko. Župan Diaci je opozoril na težko pričakovano izvedbo križišča pri Mercatorju (ŽP Šentjur–PS cona Bezovje), kjer je bil razpis za izvajalca del izbran že v marcu, zatem je izbran izvajalec zapadel v insolvenčne postopke in pogodba je bila prekinjena. Diaci je izrazil željo, da bi se drugi razpis, ki je v teku čimprej zaključil. Opozoril je tudi na izgradnjo pločnika Bezovje (od ŠC Šentjur proti odcepu), kjer ima Občina Šentjur tudi pripravljeno projektno dokumentacijo.
Sicer pa je beseda tekla še o možnostih in terminskih planih za izvedbo cest na odsekih Dole–Ponikva–Dolga Gora, Loke–Ledinščica (predvsem kritični odsek, kjer je naselje Dobje pri Lesičnem), Dramlje–Kartuzija, Črnolica–Gorica pri Slivnici in Šentjur–Laško, ministru pa je bila predstavljena tudi projektna dokumentacija za odsek Sele–Šentjur, ki jo je pripravila Občina Šentjur in urejuje državno cesto skozi center Šentjurja.
Govora je bilo še o razpisu za energetsko sanacijo objektov, na katerega se je Občina Šentjur odzvala in prijavila prva z investicijo energetske sanacije OŠ Dramlje, župan pa je pohvalil prednosti Zakona o prostorskem načrtovanju (29. člen novele zakona).