V torek, 16. oktobra 2012 so svetniki Občine Šentjur sestali na 14. redni seji.
Sprejeli so Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o ustanovitvi javnega vzgojno-izobraževalnega zavoda Vrtec Šentjur, s katerim se je zaradi selitve uprave vrtca sedež zavoda prestavil na Gajstovo 2a, Šentjur. Na Vrtec Šentjur se je nanašala še ena točka, tako je občinski svet prejel tudi Pravilnik o spremembah in dopolnitvah Pravilnika o postopku in kriterijih za vpis otrok v Javni zavod Vrtec Šentjur , v katerem je upoštevana odločba informacijskega pooblaščenca, s katero vrtcu nalaga, da mora pri vpisu otrok prenehati zbirati podatke o delovnem času staršev.
V nadaljevanju so se svetniki seznanili s predstavitvijo pripomb iz javne razprave in osnutka Občinskega prostorskega načrta Občine Šentjur s celovito presojo vplivov na okolje. Kot je povedal vodja oddelka za prostorsko načrtovanje in varstvo okolja Edvard Peperko, je bilo v javni razgrnitvi posredovanih 69 pripomb, za posamezne pripombe pa izdelovalec OPN pripravlja strokovne podlage za zavzetje stališč do njih. Strokovne podlage so v zaključni fazi. Po zavzetju stališč in pridobljenem pozitivnem mnenju o Celostni presoji vplivov na okolje, ki je sedaj na usklajevanju pri različnih soglasodajalcih, se bo izdelal predlog OPN, ki se bo poslal v končno mnenje nosilcem urejanja prostora, nato pa bo se bo po rednem postopku sprejemal na Občinskem svetu.
Občinski svet je zatem sprejel Spremembe in dopolnitve Operativnega programa odvajanja in čiščenja komunalne odpadne vode v Občini Šentjur. Obstoječi operativni program iz leta 2005 je bilo treba zaradi spremenjene zakonodaje uskladiti in dopolniti. Terminski roki ostajajo enaki – vsi državljani, torej tudi občani Občine Šentjur, morajo do leta 2015 oz. 2017 ustrezno urediti odvajanje in čiščenje odpadnih voda (s priključkom na kanalizacijo, ki se konča na čistilni napravi; z malo čistilno napravo; z nepretočno greznico). Spremenila pa so se območja, na katerih je potrebno urejanje ravnanja z odpadnimi vodami. Ažuriran program potrebujemo za nadaljnje delo ter za kandidiranje na ustreznih razpisih za sofinanciranje projektov.
Svetniki so se na 14. redni seji tudi seznanili s poročilom predsednika strokovne komisije za izbor koncesionarja glede dosedanjega postopka ter se seznanili z vzorcem Koncesijske pogodbe za izvajanje koncesije za opravljanje lokalne gospodarske javne službe vzdrževanje občinskih javnih cest in koncesija za gradnjo javnih cest na območju Občine Šentjur. Postopek izbire koncesionarja na podlagi javnega razpisa in prispelih ponudb se nadaljuje.
Občinski svet je podal soglasje k vsebini Pogodbe o izvajanju zimske službe na javnih poteh na območju Občine Šentjur. V sklop izvajanja koncesionirane gospodarske javne službe je namreč zajeto redno vzdrževanje na lokalnih cestah, ne pa na javnih poteh. S sklenitvijo t.i. »in house« pogodbe med Občino Šentjur in podjetjem JKP Šentjur se bo celovito uredilo izvajanje zimske službe na javnih poteh na območju Občine Šentjur v prihodnjem obdobju.
Svetniki so podali tudi soglasje k zadolžitvi JZ Knjižnica Šentjur, ki je potrebna za financiranjeizvedbe projekta Leader »Pod dežnikom kulturne dediščine v turizmu«, sofinanciranega s strani EU – Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja (LAS »Od Pohorja do Bohorja«).
Direktorica JZ Inštitut za okolje in prostor doc. dr. Cvetka Ribarič Lasnik jepredstavila delovanje zavoda s poudarkom na izvedbi okoljskega projekta Remedisanus, v okviru katerega so na območju Občine Šentjur očistili 10 večjih črnih odlagališč in odstranili več kot 300 ton odpadkov, hkrati pa izvedli več promocijskih aktivnosti med šentjurskimi vrtčevskimi otroci in osnovnošolci.
Poročilo Nadzornega odbora Občine Šentjur o nadzoru porabe proračunskih sredstev Občine Šentjur v Javnem komunalnem podjetju Šentjur, d.o.o. je podala članica odbora Pavla Skok.
Na volitvah predstavnikov v volilno telo za volitve članov Državnega sveta Republike Slovenije in določitev kandidata za člana Državnega sveta Republike Slovenije je bil na podlagi glasovanja svetnikov za kandidata izbran Jurij Malovrh, ki je dobil 11 glasov.
Sledilo je poročilo Poročilo Komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja. Svetniki so najprej sprejeli sklepa o ugotovitvi prenehanja mandatov Nadzornega odbora Občine Šentjur, nato pa potrdili nova člana, Petra Krča in Igorja Gobca, ki sta postala člana nadzornega odbora za preostanek mandata.
Občinski svet Občine Šentjur je dal pozitivno mnenje k imenovanju mag. Branka Šketa za ravnatelja Višje strokovne šole Šolskega centra Šentjur za naslednje mandatno obdobje.
Za naslednje mandatno obdobje v svet JZ Ljudska univerza Šentjur pa je občinski svet za predstavnika Občine Šentjur imenoval Andrejo Ocvirk in Branka Oseta.
Svetniki Občinskega sveta Občine Šentjur so ob koncu redne 14. seje podali še svoje pobude in vprašanja ter se seznanili z aktualnostmi v občini.