V petek, 3. februarja, je bila v Kulturnem domu Šentjur osrednja občinska prireditev ob slovenskem kulturnem prazniku, na kateri so si lahko obiskovalci ogledali premiero Možička – multimedijske preobrazbe prvega slovenskega baleta, avtorja Josipa Ipavca, podeljena pa so bila tudi priznanja Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti.
Slavnostna govornica Urška Arlič Gololičič je v svojem nagovoru poudarila pomen kulture in umetniškega ustvarjanja za narodovo identiteto. Dodala je še, da sta Josip Ipavec, s ponovno uprizoritvijo Možička prvega slovenskega baleta so se končali Ipavčevi kulturni dnevi 2011 v počastitev 90-letnice njegove smrti, in Anton Martin Slomšek, letošnje leto je ob 150-letnici njegove smrti razglašeno za leto Antona Martina Slomška v Občini Šentjur, bila dva izmed najpomembnejših kulturnikov, ki jih je Sloveniji dal Šentjur. V imenu ustvarjalcev se je zahvalila šentjurskemu občinstvu za zvesto spremljanje kulturnih prireditev in si zaželela, da bi navkljub težkim gospodarskim in finančnim razmeram čim prej dobili sodoben kulturni center, ki bi Šentjur umestil med kulturna središča ne samo Slovenije ampak tudi Evrope.
Javni sklad RS za kulturne dejavnosti, Območna izpostava Šentjur je podelil priznanja ustvarjalcem, ki so dosegli vidne rezultate na regijskem ali državnem nivoju. Priznanja so prejeli:
Ljudski pevci in godca s Prevorja za uvrstitev na regijsko srečanje ljudskih pevcev in godcev
Otroški pevski zbor OŠ Planina pri Sevnici za uvrstitev na regijsko tekmovanje otroških in mladinskih pevskih zborov in prejeto srebrno priznanje
Gledališki krožek OŠ Planina pri Sevnici za uvrstitev na regijsko srečanje otroških gledaliških skupin
Vokalna skupina Glasovir Šentjur, za uvrstitev na regijsko srečanje malih vokalnih skupin
Mešani pevski zbor Zarja Akvonij Šentvid pri Planini za uvrstitev na regijsko tekmovanje odraslih pevskih zborov in prejeto srebrno priznanje
Rado Palir iz Literarnega društva Šentjur za uvrstitev na državno srečanje literatov seniorjev
Osrednji del prireditve je bila premiera multimedijske preobrazbe prvega slovenskega baleta Možiček Josipa Ipavca, ki je bil prvič uprizorjen leta 1901. Izvršni producent Boštjan Korošec, koreorežiserka Anka Rener in skladatelj Gašper Piano so s tokratno uprizoritvijo želeli Ipavčevo delo približati mlajši generaciji. Nekonvencionalna inštrumentalna zasedba, ki je bila sestavljena prav za to priložnost, v sestavi Gašper Piano-kitara; Matija Jašarov-programming, sampling; Primož Oberžan-efektor, tolkala; Dušan Kneževič-bas; Urban Krč-bobni, je v živo izvedla izjemno težko kompozicijo in tako pomenu orkestra dodala popolnoma novo dimenzijo. Plesalci Bor Pantič, Estela Žutić, Katarina Slapnik, Eva Janković, Zala Koleša in Lea Jan so z mešanjem različnih plesnih zvrsti baletu dodali sodobnost. Tako so ustvarjalci s prepletanjem različnih stilov glasbe in plesa ter z vključitvijo vizualnih elementov ustvarili delo, ki je navdušilo občinstvo. Na petkovih dopoldanskih matinejah so si Možička ogledali tudi učenci osmih in devetih razredov osnovnih šol v občini Šentjur ter dijaki Šolskega centra Šentjur in bili glede na odziv nad njim navdušeni.