Včeraj, v sredo, 7. decembra, so udeleženci na že tretji javni razpravi izmenjevali mnenja in ugotovitve glede prometnih tegob in možnih rešitev na območju celotne občine. Tako se nadaljuje izdelava Celostne prometne strategije (CPS) Občine Šentjur, ki je trenutno v fazi oblikovanja vizije in strateških ciljev občine ter določitve prioritet.
Gre za zelo pomembno fazo, v kateri se določajo možni ukrepi in v kateri si lahko občanke in občani zamislijo, kakšna bi bila najboljša možna prometna ureditev za vse udeležence prometa. V njem sicer prevladujejo vozniki motornih vozil, ugotavljajo v podjetju Appia, ki pripravlja CPS za šentjursko občino, cilj in želja pa sta, da bi večji poudarek dobili pešačenje, kolesarjenje in uporaba javnega prometa, pri čemer je ključna ustrezna infrastruktura. Zakaj pa so naše potovalne navade takšne kot so, pojasnjuje že opravljena analiza dosedanjih pridobljenih podatkov – na podlagi ankete in javnih razprav. Ugotovitve lahko preberete v pripetem dokumentu, udeleženci včerajšnje javne razprave pa so lahko s pripomočki na zemljevidih krajevnih skupnosti tudi fizično podali predloge prometnih ureditvah. Pri tem so imeli na voljo kopico možnosti – od določanja območij kolesarskih stez, pločnikov za pešce, križišč in krožišč, do predlogov glede javnega prometa, umirjanja prometa in parkiranja.
Vse to bo podlaga za nadaljnje priprave CPS, če se še niste, se lahko aktivno vključite svoje videnje prometne ureditve s pomočjo izpolnjene ankete, ki je dostopna na naslednji povezavi: https://www.1ka.si/a/109974
»Operacijo delno financira Evropska unija in sicer iz Kohezijskega sklada. Operacija se izvaja v okviru Operativnega programa za izvajanje Evropske kohezijske politike v obdobju 2014 – 2020, prednostne osi št. 4: Trajnostna raba in proizvodnja energije in pametna omrežja, prednostne naložbe št. 4.4: Spodbujanje nizkoogljičnih strategij za vse vrste območij, zlasti za urbana območja, vključno s spodbujanjem trajnostne multimodalne urbane mobilnosti in ustreznimi omilitvenimi prilagoditvenimi ukrepi, v okviru specifičnega cilja Razvoj urbane mobilnosti za izboljšanje kakovosti zraka v mestih.«