Kozjanska zibelka z detetom je naslikana po originalni, prav tako iz istega obdobja. Dodali so kmečko orodje in pripomočke za delo iz sosednje kmetije. Štalca in smreke so narejene iz odpadnega lesa iz lokalnega gozda. Okraski so iz odpadne embalaže. Gre za neke vrste brez odpadkovni projekt. Okraske so naredili otroci Mladinskega centra Šentjur in OŠ Planina pri Sevnici.
Za motive živali so uporabili slovenske avtohtone pasme. Vol je cikasto govedo, ovčke so jezersko-solčavske, kokoške so štajerske kokoši, poleg pozirata tudi drežniška koza in čebela kranjska sivka na satovju, seveda s slovenskim medom. Predstavljen je tudi star panj Čebelarskega društva Šentjur.
V ozadju se predvajajo božične pesmi v izvedbi lokalne glasbenice: citrarke Jasmine Levičar s prijatelji. Zaradi mrazu se boste greli ob čarobnem odprtem kaminu Black lady, ravno tako lokalnega podjetnika Kurišča Fister. Poleg je postavljena pravljična Božičkova pekarna, kjer se pečejo sladke dobrote, njihovi krofkuši. Narejeni so iz kvašenega testa z bučnim oljem, marelično marmelado in cimetom. Hlad preganjajo s čajem in kuhančkom lokalnega vinarja.
Ker se nahajajo na delu biosfernega območja Kozjanskega parka, z drevesa visi kozjanska jabolka velikanka štajerski pogačar ali božičnica, ki se omedi ravno v tem času.
Najmlajše bo razvedrila knjiga Dežni škrat in nezadovoljni ptič, ki je lahko izvirno darilo ob prihajajočih praznikih.
Pri njih lahko najdete preplet sodobnega utripa praznikov z bliščem luči in avtohtonih značilnosti našega območja. V tem, z nezadovoljstvom nasičenem svetu, je za nas razbojnik Guzaj pustil velik del notranjega miru ter sporočil, da si ga lahko naberete, kolikor hočete. Ko bo naslednjič hodil tod mimo, ga bo pustil še za druge.