Osnovni namen investicije je dograditev in preureditev prostorov zaradi pomanjkanja prostorov obstoječega Vrtca Planina pri Sevnici s prizidavo za ureditev dveh dodatnih oddelkov vrtca z vsemi potrebnimi spremljevalnimi programi (pisarna za osebje, garderobe za osebje, stranišče za osebje, prostorov za čistila, stranišče za invalide, shramba za zunanja igrala) in kuhinjo. Prizidavi k obstoječemu objektu se bosta nahajali na jugozahodnem in severozahodnem delu obstoječe stavbe. Obstoječe enote bodo obnovljene in funkcionalno ter vizualno poenotene z novozgrajenimi prostori. Na severni strani obstoječega vrtca bodo rekonstruirani spremljevalni prostori. Preurejen bo tudi skupen hodnik z garderobami. Kotlovnica bo v skladu z načrtom požarne varnosti sanirana. V okviru projekta je predvidena še rekonstrukcija dovoznih poti do objekta in njegova neposredna okolica. Predvidenih je 8 parkirnih mest, od tega je eno parkirno mesto namenjeno gibalno oviranim osebam. Predviden je nov prostor za dostavo. Obstoječa cesta bo razširjena, urejena bosta način odvajanja meteorne vode s cestišča in asfaltnih površin ob objektu.
Na javnem razpisu je bilo izbran kot najugodnejši izvajalec za gradnjo podjetje LESNINA MG OPREMA, podjetje za inženiring, d.d., Parmova ulica 53, 1000 Ljubljana. Vrednost pogodbenih del znaša dobrih 1,326 milijona evrov, brez DDV. Izvajalec bo z deli začel po podpisu pogodbe, zaključek vseh del je predviden v avgustu 2023.
Enota vrtca na Planini pri Sevnici je bila s pomočjo uspešno pridobljenih evropskih sredstev iz Kohezijskega sklada (poleg enote Planina odobrena sredstva za še šest drugih stavb vrtcev in šol) ter je bila energetsko sanirana v letih 2015 – 2016. Glede na velik vpis v enoto se je pojavila potreba po preureditvi in širitvi, saj se zaradi prostorske stiske na podlagi veljavnih standardov del varstva izvaja v prostorih OŠ Planina pri Sevnici. Trenutno je v vrtčevsko enoto Planina vključenih 57 otrok. Dva oddelka sta v zgradbi vrtca, kjer je 33 otrok. V oddelku 2.-3. leta je 14 otrok, v kombiniranem oddelku pa 19 otrok. V prostoru OŠ pa je 24 predšolskih otrok. Z dograditvijo vrtčevske enote bo v njej prostor za vse oddelke.
Občina Šentjur si ves čas prizadeva za boljše pogoje v izvajanju predšolskega varstva in vzgoje ter šolskega pouka. To sodi med njene osnovne cilje v Dolgoročnem razvojnem načrtu 2021 – 2030, katerega eden glavnih temeljev je enakomerni razvoj celotne občine. Vsled tega občina neprestano izboljšuje kakovost ter možnosti izobraževanja, bivanja in ustvarjanja novih priložnosti, z željo po ohranitvi poselitve podeželja in izkoristka potencialov lokalnega prebivalstva. Ključni vpliv občine je v urejanju infrastrukture, zato Občina Šentjur v zadnjem desetletju veliko vlaga v vrtčevske in šolske stavbe. V občini jih je kar 10 šolskih stavb (6 matičnih OŠ in 4 PŠ), ter 11 enot Vrtca Šentjur. Večina jih je bila v preteklih letih energetsko saniranih; trenutno se izvaja energetska sanacija OŠ Hruševec Šentjur s telovadnico, nazadnje je bila preurejena in dograjena za nov oddelek in skupne prostore vrtčevska enota na Ponikvi.