Njen doprinos k delu civilne zaščite je del širšega in zelo intenzivnega angažmaja v lokalni skupnosti na področju preventive, zdravstva in osveščanja ter izobraževanja. Je podpredsednica Območnega združenja Rdečega križa Šentjur in vodja Centra za preventivo, prvo pomoč ter pomoč ljudem v stiski. V okviru delovanja centra pripravlja, spremlja in pomaga realizirati program, ki je usmerjen predvsem v preventivo in namenjen vsem generacijam. Tako se širom občine redno organizirajo brezplačne meritve krvnega tlaka, sladkorja in holesterola, v zadnjih letih pa tudi izobraževanja za uporabo AED (defibrilatorja), s katerim je opremljenih vse več javnih ustanov in krajevnih skupnosti v občini. Milena Senica Verbič je tudi licencirana predavateljica za poučevanje prve pomoči. Zadnji dve leti je bila koordinatorica regijskega preverjanja CZ in RKS za celjsko, posavsko in zasavsko regijo, kjer je skrbela za pripravo poškodb, ocenjevalcev oziroma za celoten potek regijskega preverjanja. Prav tako je na nacionalni ravni podpredsednica Strokovnega centra za prvo pomoč pri Rdečem križu Slovenije. Od leta 2007 je predsednica Lokalne akcijske skupine za preprečevanje zasvojenosti v Občini Šentjur in aktivno sodeluje pri izvedbi Tednov zdravega mesta, v katerem občanke in občani brezplačno dostopajo do številnih preventivnih programov in znanj. Ceni oseben kontakt in neposredno komunikacijo, zato rada deluje na terenu med ljudmi, izobražuje, predava in izvaja praktične prikaze prve pomoči. V letu 2012 je tako prejela tudi priznanje za Naj prostovoljko Občine Šentjur v kategoriji prostovoljcev, starih več kot 31 let.
Plaketo CZ pa je prejelo PGD Planina pri Sevnici. PGD je bilo ustanovljeno leta 1893 z namenom, da opravlja vse potrebne naloge zaščite pred požari in v letu 2023 praznuje 130-obletnico obstoja in je eno izmed starejših društev v naši GZ, vodstvo društva vseskozi skrbi za potrebno usposabljanje svojih članov in opremljenost, ima status prostovoljne gasilske enote III. kategorije, v skladu z alarmnim načrtom sodeluje na intervencijah na območju celotne gasilske zveze. Ima zelo specifičen požarni rajon, saj pokriva najbolj gozdnato območje občine Šentjur, ki meji z občino Sevnica. Poleg trškega jedra, operativna gasilska enota skrbi za več zaselkov in obvladuje tudi industrijski kompleks podjetja TAJFUN.
V svoje vrste vključuje vse generacije od najmlajših do veteranov in predvsem skrbi za prepotreben medgeneracijski dialog. Posebno požrtvovalnost in usposobljenost izkazujejo operativni člani ob sodelovanju na elementarnih in drugih naravnih nesrečah v občini in izven nje. Na tekmovalnem področju društvo niza številne uspehe, tako na lokalnem, regijskem in državnem nivoju. Društvo se povezuje z drugimi društvi v kraju in izven njega ter goji prijateljske veze s sorodnimi društvi in organizacijami na področju naše države in v tujini. Še posebej se društvo izkaže ob organizaciji in pomoči številnih prireditev, ki so namenjeni širši javnosti.
S pomočjo krajanov, občine in GZ je društvo, z odgovornim in poštenim upravljanjem in vodenjem, prenovilo vozni in strojni park ter si prizadeva in vlaga obilo napora za izvedbo novega gasilskega doma.
Vsem prejemnikom priznanj čestitamo in se jim zahvaljujemo za dolgoletno predano delo na področju civilne zaščite.
Foto: Matjaž Jambriško