Drage občanke in občani,
dolgi dnevi in tedni v samoizolaciji, negotovosti glede prihodnosti, strahu pred zaostrovanjem, povzročajo lahko tudi velike duševne stiske. Zavedamo se, da vsi skupaj preživljamo zelo težke čase in precej verjetno je, da se bodo takšne izredne razmere še nadaljevale, dokler ne ukrotimo virusa. Zato je zelo pomembno tudi naše duševno zdravje. Če se boste znašli v stiski, tesnobi, negotovosti v tej resnično tragični situacij, se ne bojte poiskati pomoči.
Že ves čas epidemije vam Center za socialno delo Šentjur zagotavlja psihološko pomoč, dosegljivi so na telefonski številki 03/ 746 25 20. Za pomoč so vam na voljo v ponedeljek, torek in četrtek med 8. in 15. uro, ob sredah od 8. do 17. ure, v petek med 8. in 13. uro. Z vami je g. Lovro Tacol. Vse nas je strah, zato ne oklevajte, naj vam ne bo nerodno poiskati pomoč.
Od včeraj imate še eno možnost, saj je pričel delovati telefon za psihološko podporo ob epidemiji COVID-19: 041 443 443.
Vzpostavil ga je Nacionalni inštitut za javno zdravje v sodelovanju z Društvom psihologov Slovenije. S telefonom želijo zagotoviti podporo ljudem, ki se v času epidemije in z njo povezanih kriznih ukrepov, soočajo z različnimi stiskami. Prek telefona pomoč nudijo izkušeni psihologi in psihoterapevti. Na povabilo k sodelovanju pri nudenju prostovoljne psihosocialne podpore se je do včeraj odzvalo več kot 200 strokovnjakov.
Telefon za psihološko podporo ob epidemiji COVID-19 obratuje vsak dan:
- delavniki: od 16h do 24h
- sobota in nedelja: 12h do 24h
Dopoldne oziroma med ordinacijskim časom, ko telefon za psihološko podporo ob epidemiji COVID-19 ne deluje, so na voljo tudi drugi viri pomoči, ki so zbrani na:
Storitev klicnega centra je društvu doniralo podjetje Telekom Slovenije.