Na sončno Angelsko nedeljo, 6. avgusta, je bila na Planini pri Sevnici še uradna otvoritev ob uspešnem zaključku projekta Povezava vodovodnih omrežij občin Šentjur in Dobje, v kateri sta občini sodelovali kot partnerici in skupno kandidirali tudi za pridobitev sofinancerskih sredstev iz Evropskega sklada za regionalni razvoj.
Župana in podžupana partnerski občin, mag. Marko Diaci in Robert Polnar ter Franc Leskovšek in Branko Uduč, pa so se prvo septembrsko nedeljo zbrali pri Robičevi žagi, kjer stoji verjetno najbolj impozanten objekt v okviru izvedenih del, velik vodohran. Oba župana sta v nagovorih izrazila veliko veselje nad uspešno izvedenim projektom, nad dobrim sodelovanjem ter predvsem ob dejstvu, da bo občanom sosednjih občin stalno zagotovljen vir zadostne in kvalitetne pitne vode, medtem, ko so se prej soočali s pomanjkanjem vode, pogosto oporečnostjo vode, na odsekih, kjer je bil prej le dotrajan vodovod, pa ni bilo več možno zagotoviti novih priključkov. Oba sta se zahvalila tudi svojim sodelavcem, predstavnikom projektantov, izvajalcev in nadzora, ki so uspešno pripeljali do konca zahtevna dela izgradnje okoli 11 kilometrov vodovoda, ki sedaj vodo prinašata v domove tudi iz dveh novih virov, seveda pa celoten sistem zahteva tudi obsežno infrastrukturo črpališč, razbremenilnikov in vodohranov. Kot sta poudarjala župana, brez evropskih sredstev ne bi šlo, saj občine tako velikih projektov same ne zmorejo v okviru svojih proračunov. Pravkar zaključena investicija je namreč stala kar 1,08 milijona evrov, od tega je bilo za 530 tisoč evrov pridobljenega iz naslova EU sklada za regionalni razvoj. Njune dvome, da bo v naslednji perspektivi manj tovrstnega denarja, pa je na nek način potrdil visoki predstavnik Ministrstva RS za gospodarski razvoj in tehnologijo, generalni direktor Direktorata za regionalni razvoj Marko Drofenik. Ta je sicer pohvalil izvedbo projekta in sodelovanje obeh občin, hkrati pa je poudaril, da so bile v pretekli perspektivi s pomočjo EU regionalnega razvojnega sklada na izvedeni številni projekti, od prenovljenih cestnih odsekov do kanalizacije, do izgradnje različnih objektov ter urejanj krajev, … tako, da so se izboljšala številna področja življenja in bivanja za prebivalce.
V imenu domače krajevne skupnosti se je zahvalil predsednik sveta KS Planina pri Sevnici Anton Špan, posebno zahvalo je župan Leskovšek izročil mag. Marku Diaciju. Zatem ju je čakalo še otvoritveno dejanje – s ključem sta slavnostno odklenila vodohran in v njem natočila vrče vode, s katerimi so potem nazdravili in se odžejali vsi udeleženci otvoritve. Istočasno so izza bližnjega podjetja Montpreis, kjer se nahaja hidrant, brizgnili curki vode, sprva celo v barvah trobojnice, za kar so poskrbeli domači gasilci PGD Planina pri Sevnici. Sicer pa so se na otvoritvi vodovoda zbrali številni krajani Planine ter občani Dobja, za katere je ta pridobitev izjemnega pomena, ter si z zanimanjem ogledali notranjost vodohrana, za kar več ne bodo zlepa imeli možnosti, saj je prostor s pitno vodo varno pod ključem in v upravljanju JKP Šentjur. Seveda je pomemben dogodek za Planino obeležila tudi domača kronistka Ivanka Uduč, ki je dogodek ujela v rime ter pobrskala tudi po zgodovini in postregla z opisom izgradnje prvega vodovoda na Planini, ki sega še v cesarske čase več kot sto let nazaj. Nastopili pa so člani etno skupineSlamjeki in pod cerkvijo Sv. Križa se je med drugim razlegala tudi tista stara in več kot prikladna: »Dekle je po vodo šlo … na visoke planine …«. Otvoritev, ki jo je povezovala Lucija Luskar, so pomagali pripraviti domača KS, gasilci, družina Robič, ter mnogi drugi domačini, ki so bili tistega dne v nizkem štartu za izpeljavo največje turistično-etnološke prireditve, 38. Angelske nedelje. Tako se je dogajanje iz otvoritve prestavilo v središče Planine, kjer je že čakala povorka s prikazom starih obrti z vsemi spremljevalnimi aktivnostmi in kasnejšo zabavo.