Zaključen je še eden pomembnih in logistično izjemno zahtevnih infrastrukturnih projektov Občine Šentjur, druga faza izgradnje kanalizacijskega omrežja na čistilno napravo Šentjur. Čast otvoritvenega dejanja je pripadla županu mag. Marko Diaciju ter v.d. generalnega direktorja Direktorata za regionalni razvoj na Ministrstvu za gospodarski razvoj in tehnologijo Marku Drofeniku.
Epilog je gradnja novih kilometrov omrežja, ki je obsegala kar štiri večja gradbišča v štirih naseljih in štirih geografsko ločenih krajevnih skupnostih, dobila s slavnostnim odkritjem projektne table. S krajšo slovesnostjo je bilo novo zgrajeno omrežje, ki omogoča nove priključke, v četrtek, 14. avgusta, tudi uradno predano v uporabo. Skupna tabla, ki obeležuje celotni projekt Dogradnja kanalizacijskega omrežja na Čistilno napravo Šentjur – 2. faza, stoji v Hruševcu, ob robu parkirišča OŠ Hruševec. Kot je ob priložnosti odkritja poudaril župan mag. Marko Diaci pred zbranimi predstavniki izvajalcev del ter svetov krajevnih skupnosti (KS Slivnica pri Celju, KS Šentjur – Rifnik, MS Šentjur, KS Vrbno-Podgrad, KS Blagovna), kjer so se vršila dela, je bila izvedba del odvisna predvsem od dobrega sodelovanja, saj je bilo treba v času gradnje precej prilagajanja zaradi sprememb prometnega režima. »Poleg tega smo uspeli s skupnimi sredstvi in združevanjem del v času gradnje kanalizacijskega omrežja marsikje sanirati ceste, pa tudi urediti komunalne vode, obnoviti vodovode, skratka postoriti nujna dela, da sedaj v bližnji prihodnosti ne bi bili potrebni ponovni posegi v infrastrukturo,« je med drugim povedal Diaci, ki je poudaril še pomen kanalizacijskega omrežja za zdravje ljudi ter čisto okolje. Kot je še poudaril, bo treba zaradi velike površine občine, precejšnjih razdalj in razpršenosti naselij infrastrukturo tudi v nadalje graditi ter urejati fazno. Seveda s sofinanciranjem iz razpisov in v skladu z evropsko zakonodajo, ki pred državo postavlja zahteve po ureditvi tega področja. Tudi druga faza izgradnje kanalizacijskega omrežja je bila sofinancirana iz Evropskega sklada za regionalni razvoj v višini 85 odstotkov vrednosti investicije (pogodbena vrednost del 880 tisoč evrov). Spomnimo, da je bila pogodba z izvajalcem del za drugo fazo izgradnje kanalizacijskega omrežja podpisana v začetku julija 2013, takoj za tem so se pričela tudi dela. Skupno so bili zgrajeni dobri štirje kilometri fekalnih kanalov različnih dimenzij ter priključni objekti. S tem je na novo omogočena priključitev na Centralno čistilno napravo Šentjur (CČN) za 440 prebivalcev iz 111 objektov (priključkov).
Četrtkovo slovesnost so popestrili člani Pihalnega orkestra Šentjur, v muhastem vremenu pa je zbrane pod streho prijazno vedrila OŠ Hruševec Šentjur.