Poplavno območje Voglajne in pritokov je v osrednjem delu doline Šentjurja, kjer se nahaja tudi industrijska cona, ki je občasno bolj ali manj poplavljena. Poleg tega je to območje, ki je bilo v zadnjih močno urbanizirano, na njem pa se načrtujejo oziroma že nahajajo nove gospodarske in poslovne površine (v ravninskem delu ob Slomščici in Voglajni). Razvoj gospodarske osi vzhodnega dela mesta Šentjur naj bi se še pospešil s predvideno izgradnjo navezovalne ceste Dramlje Šentjur.
Razloge za poplavno ogroženost gre pripisati predvsem neustrezni protipoplavni zaščiti, ki kljub lokalnim ureditvam ne more zagotoviti primerne in celovite rešitve.
Ukrepe pred nevarnostmi poplav je sicer dolžna pripraviti in izvajati država, vendar je Občina Šentjur k problematiki pristopila proaktivno, ter že v pripravi Strategije prostorskega razvoja občine z Urbanistično zasnovo Šentjurja predvidela ustrezne strokovne podlage, med drugim tudi izdelavo vodnogospodarske presoje. Posledično je takrat pristojno Ministrstvo za okolje in prostor pričelo s postopkom priprave Državnega lokacijskega načrta za zagotavljanje poplavne varnosti za zagotavljanje poplavne varnosti v spodnji Savinjski dolini. V sklopu izdelave strokovnih podlag za izdelavo DLN je že bila izdelana Hidrološka študija visokih vod Voglajne in Hudinje, ki zajema tudi območje Občine Šentjur.
Občina Šentjur je v marcu 2011 sprejela Dokument za identifikacijo investicijskega programa (DIIP) za projekt protipoplavni ukrepi ob Voglajni s pritoki v Šentjurju, ki je izdelan v skladu s področno zakonodajo. Na 23. seji Komisije za pregled in potrditev programa koriščenja sredstev na proračunski postavki 3017 Vodni sklad in potrditev investicijske dokumentacije ter ocenjevanje upravičenosti investicij decembra 2012 je le-ta potrdila investicijski program - Protipoplavni ukrepi ob Voglajni s pritoki v Šentjurju - faza B in investicijo uvrstila v program Vodnega sklada v letih 2013 in 2014.
Celotna vrednost investicije faze B je 2.630.566 evrov (dobra 2,6 milijona evrov).
pogodba o sofinanciranju investicije »protipoplavni ukrepi ob Voglajni s pritoki v Šentjurju - faza B«, kar je bila tudi podlaga za pripravo javnega naročila. Investicija je vključena v Načrt razvojnih programov proračuna Republike Slovenije za obdobje 2013 -14.
Sofinancer, Ministrstvo za kmetijstvo in okolje ima zagotovljena namenska sredstva v višini 1.959.203 evrov na proračunski postavki »301710 Vodni sklad«.
Del protipoplavnih ukrepov je na omenjenem območju Občina Šentjur (faza A) že izvedla in sama tudi financirala v okviru priprave dokumentacije in izgradnje ter urejanja industrijske cone. S tem je deloma že zagotovila tudi večjo protipoplavno varnost ne le na območju Občine Šentjur, temveč tudi dolvodno ob Voglajni (Občini Štore in Celje).
Predmet 11. septembra 2013 podpisane pogodbe z izvajalcem del je izvedba prvi dveh podfaz faze B (B1 in B2), s katerima bo zagotovljena boljša poplavna varnost na območju industrijske cone Šentjur. Ukrepi zajemajo:
PODFAZA B1:
PODFAZA B2
Na javnem razpisu je bil izbran kot najugodnejši izvajalec za gradnjo TOMGRAD, Tomaž Hohnjec s.p., Podčetrtek. Strokovni nadzor izvaja GINS d.o.o., Vojnik.
Vrednost pogodbenih del za izvedbo del v okviru pofaz B1 in B2 znaša 1,2 milijona evrov z vključenim DDV.
Izvajalec bo z deli začel takoj, predvideni rok za zaključek del je 30. junij 2014.
PODFAZA B3
Podfaza B3 zajema ukrepe na območju ob pritoku Kozarice v Voglajno, med obrtno cono in stanovanjsko cono ter šolo v Hruševcu, kjer bo zagotovljena poplavna varnost. Ta faza, ki naj bi bila zaključena do konca novembra, zajema izgradnjo protipoplavnih nasipov in zidov, ureditev korita in pretočnosti Kozarice, ...
Vrednost pogodbe znaša 480 tisoč evrov (z DDV). Izvajalec je podjetje Gradnje Žveplan, d.o.o. iz Celja, nadzor pa izvaja podjetje Gins d.o.o. iz Vojnika.