Pred pričetkom del obnove in širitve pešpoti ob Pešnici je izvajalec, Nizke gradnje Kladnik, Anton Kladnik s.p., na podlagi ustreznega dovoljenja, zaprl del obstoječe poti med območjem od športnega parka oziroma teniškega igrišča, do mostu čez Pešnico (Na lipico). Zapora je predvidena od danes, 24. 3. 2017, do 15. 6. 2017, vse uporabnike v času, v katerem bomo urejali pot s pripadajočo infrastrukturo, vljudno prosimo za razumevanje.
VEČ O INVESTICIJI:
Občina Šentjur je v sodelovanju z Mestno skupnostjo Šentjur pristopila k izvedbi projekta Ureditev pešpoti ob Pešnici v Šentjurju - 1. faza, izvedla postopek javnega razpisa in izbrala izvajalca del, ki bo v okviru projekta uredil pešpot in kolesarsko stezo ob Pešnici v dolžini 805 metrov med novim mostom čez Pešnico (ob Mestnem trgu) na jugu ter cesto Na lipico na severu.
Obstoječa pot bo modernizirana in bistveno razširjena; iz obstoječega 1,5 metra širine bo razširjena na 3,5 metra, pri čemer bo kolesarska steza široka 2 metra. V urejanje urbanih površin in poti v sklopu del sodijo tudi ureditev odvajanja meteornih voda, komunalnih vodov, zasaditev dreves, postavitev klopi, košev za smeti, stojal za kolesa ter končno asfaltiranje. S to investicijo bo občina zagotovila večjo prometno varnost in uredila nemotoriziran promet, obenem pa spodbudila prebivalce k pešačenju in kolesarjenju, kar je eden od strateških ciljev Celostne prometne strategije Občine Šentjur v pripravi (priponka). Analiza v okviru CPS na primer kaže, da so prav vsi anketiranci pripravljeni za krajša potovanja izbrati pešačenje ali kolo. Razširjena pešpot bo bistveno prispevala k urejenosti, z izvedbo projekta pa občina sledi tudi načrtom iz idejne zasnove urejanja mestnega središča.
Pešpot s kolesarsko stezo bo povezala gosto poseljena območja z upravnim središčem (občina, upravna enota, banka, pošta, knjižnica, vrtci, športni park). Prav tako gre pričakovati bistven premik peš in kolesarskega prometa iz območja izredno gostega motornega tranzita državne ceste Dole – Šentjur. Pot po vsakdanjih opravkih bo tako dosti varnejša in prijetnejša, omogočeno bo tudi nemoteno gibanje funkcionalno oviranih oseb. Občina Šentjur bo tudi v nadaljevanju prizadevanja usmerjala glede na trend vzpostavljanja trajnostnega prometa ter zasledovala cilje za večjo kakovost življenja v mestnem središču.